Anasayfa Tüm Firmalar Kampanyalar Rehberlerimiz Firma Arama İletişim
OTOMOTİV
SANAYİ VE ENDÜSTRİ
GIDA
GİYİM
ELEKTRİK - ELEKTRONİK
İNŞAAT-EMLAK-PLANLAMA
BASIM-YAYIN
DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI
TAKI VE GÜZELLİK MALZEMELERİ
SAĞLIK
ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI
HİZMET SEKTÖRÜ
YAPI TASARIM - DEKORASYON
MUTFAK-HEDİYELİK EŞYA
TARIM VE HAYVANCILIK
AKARYAKIT-TÜP GAZ BAYİİ
AV VE SPOR MALZEMELERİ
AĞAÇ VE ORMAN ÜRÜNLERİ
EL SANATLARI
FİRMA DETAY BİLGİLERİ
Firma Adı Ata Akü Yenileme
Firma Titri Forklift Akülerin Yenilenmesi Bakım ve Onarımı
Telefon-1 0212 605 1046
Telefon-2 0530 881 7463
Faks-1 0212 605 1046
Firma Adresi Selahattin Eyyubi Mah. Evren 2 Oto Sanayi Sitesi 1609 Sk. 22 A Blok No:3 Esenyurt / İSTANBUL
Elektronik Posta-1 bilgi@ataaku.com
İnternet Sitesi www.ataaku.com
Firma Sorumlusu Mehmet KURA
Bağlı Olduğu Vergi Dairesi İstanbul
MSN Adresi m.kura@hotmail.com
Sektör Adı Akü Bakım ve Onarım
Firma Hakkında Ek Bilgi
  • ATA AKÜ YENİLEMEYLE TRAKSİYONER AKÜ GİDERLERİNİZ  %70 AZALACAKTIR.
  • ESKİMİŞ KAPASİTESİ DÜŞMÜŞ  HER MARKA TRAKSİYONER AKÜLERİNİZ  GÜVENCE KAPSAMINDA  ONARILIR.

ATA AKÜ YENİLEME MÜŞTERİSİNE NASIL HİZMET  EDER?

  • Garanti kapsamı dışında kalan,kapasitesi düşmüş,eskimiş siz müşterilerin hurda diye tabir ettiğiniz her marka traksiyoner akülerinizi 1 yıl garanti kpsamında %60 fiyat avantajıyla nakliye dahil olmak üzere yenileme bakımı yapar.
  • Müşteri hizmet almak için sadece telefon eder,bu telefone istinaden teknik ekip harekete geçer ve aküyü işletmenizde test eder.
  • Test sonucu yetkiliye rapor edilir.Yetkili rapor sonucuna göre teknik ekibi yönlendirir.
  • Akünün bakımına karar verilirse akü işletmemize teknik ekip tarafından alınır ,genel testi yapılır,genel test sonucu fiyat teklifiyle beraber yetkiliye rapor edilir.Müşteri teklifi onaylar ise akü bakıma alınır eğer onaylamaz ise akünüz işletmenize  teslim edilir.

TEKNİK BİLGİ

Traksiyoner ismi ingilizcede çekme,hareket ettirme anlamına gelen ´traction´ kelimesindenden türemiştir. Bu aküler elektrik motorlu forklift ve diğer iş makinalarında kullanıma uygun olarak üretilmektedirler.

Traksiyoner akü hücreleri basitçe, tüplü pozitif ve  ızgara negatif kurşun levhalardan meydana gelmektedir. Bu kurşun levhalar asit içerisinde bulunmakta ve  meydana gelen kimyasal reaksiyon ile elektrik enerjisi elde edilmektedir. 

   Bir akünün enerjisi normal çalışma döngüleri sırasında boşaltılıyor ve yeniden dolduruluyorsa, elektrotlarda giderek sülfat kristalleri oluşur ve bunlar akünün etkili biçimde akım vermesini engeller bu kristaller, aküyü "boğarlar". 

     Bu, sülfatlanma, akünün enerji almasını ve vermesini engeller. Sülfatlanmış bir akü doldurulduğu zaman, içindeki jel kuruma ve kaybın artmasına neden olur. Bu durum kurşun-sülfat tortularının sert ve kırılgan olmasına sebep olur. Kolayca akü boşluğunun içine düşerek hücre bozulması, kısa devre ve olası mekanik hasarlara yol açarlar. Bu problem, şarj çevrimlerinin sıklığından dolayı özellikle elektrikli şarj çevrimlerinin forklift ve UPS lerde  araçlarında kendini gösterir 

     Kimyasal anlamda enerji depolayan ve gerektiğinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazlara akü denir.  

     Aküler yapı olarak birbirine benzerlik göstermelerinin yanı sıra bir grup elektro kimyasal hücreden oluşmaktadırlar. Bu hücrelerin her birinde bir pozitif, bir negatif elektrot ve bir ayıraç mevcuttur.  

     Akü Deşarj edilirken iki elektrotun içinde bulunan farklı materyaller arasında elektro kimyasal bir değişim meydana gelir. Çok basit anlamda, negatif elektrottaki madde oksijenle tepkimeye girerek elektronlarını serbest bırakır, yani daha negatif bir konuma gelir. (Anot reaksiyonu). Aynı zamanda pozitif elektrottaki madde azalır ve elektrot daha da pozitifleşir (Katot reaksiyonu) Elektronlar pozitif ve negatif kutupları birleştiren bir dış devre aracılığıyla elektrotlar arasında dolaşır. Elektronlar pozitif ve negatif elektrotlar arasında hareket ederken farlar, marş motoru gibi bir dış devreyi de faaliyete geçirir. Enerjiyi depolamak için farklı materyaller kullanılabilir ve aküler genellikle o akünün yapısında aktif olarak kullanılan nikel/kadmiyum – nikel/demir – lityum/demir gibi materyalle tanımlanırlar. Diğer akülerse elektrotlarda bulunan diğer tıp materyallerle ve kullanılan elektrolit tipine göre adlandırılırlar. En yaygın olanları kurşun asit aküleridir.Kullanılan aktif materyal, hücrelerin voltajını belirler ve hücrelerin sayısı da akünün toplam voltajını belirler. Bir kurşun asit akünün 2 V. civarında nominal voltajı vardır. Bir çok araba aküsü bu tip 6 hücreden oluşmaktadır. Bu yüzden 12 V. lik bir voltaja sahiptirler. Geleneksel açık aküler elektrolit ile doldurulabilir.Bakım gerektirmeyen aküler doldurulamaz Yeniden bileşim aküleri doldurma gerektirmez, çünkü aküde bulunan hidrojen ve oksijen gazları birleşerek suya dönüşürler.

•  Su seviyesi hiç bir zaman plaka seviyesinin altına düşmemelidir. 

•  Yaz aylarında su daha sık azalacağından kontrolleri sıklaştırmakta fayda vardır. 

•   Akü kısa devreden korunmalı, üzerlerinde metal bir şey unutulmamalı. 

•   Ani sıcaklık, soğuk ve ateş tehlikelidir. Patlama olabilir. 

•   Sarsıntılardan etkilenmemeli, sabitlenme yapılmalı. 

•   Akü gözlerindeki tapaların havalandırma delikleri açık olmalı. 

•   Kutup başları, oksitten korunmaları için gres veya vazelin ile kaplanmalıdır. 

•   Yağ ve yakıtın bulaşmamasına dikkat edilmeli. 

•   Akü bağlanırken önce pozitif (+), sonra negatif (-) ucu takılır. Sökerken ise bu işlemin tersi yapılmalıdır. 

•   Su ilave edilirken akü üzerinde bulunan seviyelere dikkat ediniz. 

•   Dolu (asidi veya suyu olan) aküyü şarjsız bırakmamaya özen gösteriniz. 

•   Şarj olurken çıkardığı gazlar insan sağlığı için tehlikelidir. 

AVANTAJLAR

MÜŞTERİ NEDEN ATA AKÜ YENİLEMEYİ TERCİH ETMELİDİR?

  • Genelde garantisi bitmiş Traksiyoner aküler kapasiteleri düştüğünde yenileriyle değiştirilmek istenir bu ise çok yüksek maliyettir fakat bu aşamadaki akülerinize tarafımızdan yenileme işlemi yapılır ise düşük maliyetle akünüz sıfır akü kapasitesinde işletmenize hizmet etmeye devam edecektir.Böylelikle sıfır akü gereksiniminiz  olmayacaktır.
  • Bilindiği üzere Traksiyoner aküler kurşun asit akülerdir.Bu akülerin imhası ve geridönüşüm aşamaları oldukça maliyetli bir işlemdir.Ata akü yenilemeyle aküleriniz imha edilmeden en az 2 yıl daha işletmenizde yüksek performansta çalışacaktır.
  • Ülkemizde traksiyoner akü üreten Firmaların çoğu plakaları ithal etmektedir,buda ülke dışına döviz çıkması demektir.Eğer akünüze Ata Akü Yenileme ile bakım yaptırır iseniz döviz çıktısını mini mize etmiş olursunuz. 

FİRMA İLE İLGİLİ ANAHTAR KELİMELER

ADVERTORIAL


REKLAM VERİN
reklam@rehberlerimiz.com
0532 718 2064
0505 549 6810
REKLAMLAR

ARAMIZA YENİ KATILANLAR
ZİYARETÇİ SAYILARI
Online : 238
Günlük : 65
Aylık : 9341
Yıllık : 167246
Genel Toplam : 442733